Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Obóz w Bieszczadach

Obóz w Bieszczadach to wyjątkowa propozycja w tegorocznym kalendarzu wakacyjnym naszego Duszpasterstwa. Do naszej bazy w Nasicznem k. Ustrzyk Górnych przyjechało kilku pełnych zapału chłopaków, którzy uczestniczyli już kiedyś w organizowanych przez nas „Wakacjach z Bogiem” i „Feriach z Bogiem”. 
Naszym głównym celem był aktywny odpoczynek, zarówno fizyczny jak i duchowy. Dlatego na każdy dzień zaplanowaliśmy oczywiście wyjście w góry, ale także wspólną modlitwę i Mszę świętą. W tym czasie uczyliśmy się szukać wyciszenia, wsłuchiwać w siebie i w Słowo Boże, a także słuchać drugiego człowieka. Sprzyjała temu przepiękna przyroda oraz całkowity brak zasięgu telefonii komórkowej i internetu w miejscu naszego zamieszkania. Nasze wędrówki obejmowały Połoninę Caryńską, Tarnicę, Wielką i Małą Rawkę, Krzemień, Połoninę Wetlińską.


Ostatniego dnia pojechaliśmy do Ustrzyk Dolnych, gdzie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej, zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze i następnie pojechaliśmy nad zaporę na Solinie.