Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

XII Olimpiada Mariańska 2015

 

 

Jak co roku, w pierwszych dniach wakacji, w dniach od 29 czerwca do 1 lipca, odbyła się XII Olimpiada Mariańska. Imprezę gościła parafia w Skórcu koło Siedlec. Przybyło prawie 200 uczestników z 8 mariańskich parafii. Rywalizacja odbywała się w 5 dyscyplinach: bieg mariański na 1673 metrów, siatkówka, piłka nożna i unihokej oraz w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia.

 

Dodatkowo, na koniec zawodów rozegrano piłkarski mecz przyjaźni między duszpasterzami, a przedstawicielami poszczególnych parafii.

 

Klasyfikację generalną Olimpiady drugi rok z rzędu wygrała drużyna z Goźlina. 


Tegorocznej Olimpiadzie przyświecało biblijne hasło „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. W trakcie codziennych Mszy św. homileci poruszali temat codziennej walki o zwycięstwo dobra nad złem w życiu człowieka. Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy mogli skorzystać ze spowiedzi w czasie liturgii pokutnej.


Ideą imprezy jest od samego początku promocja sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także propagowanie zmagania o piękno życia chrześcijańskiego w codzienności.
Olimpiada odbyła się pod patronatem O. Generała Zgromadzenia Księży Marianów. Szczególne podziękowania należą się Parafii w Skórcu oraz władzom i pracownikom miejscowego gimnazjum.