Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Spotkanie mariańskich rodziców i przyjaciół 2016

Dnia 3 kwietnia w Licheniu zakończyło się doroczne spotkanie mariańskich rodziców i przyjaciół. W tym roku przyjechało na spotkanie ponad 150 osób z całej Polski. Oprócz okazji do zapoznania się, rozmów, zwiedzania Sanktuarium, spacerów i modlitwy, uczestnicy zostali zaproszeni do pogłębienia tematu miłosierdzia. Sprzyjał temu oczywiście trwający w Kościele Rok Miłosierdzia, jak i licheńska świątynia mianowana jubileuszową (wiążą się z tym odpusty).


W sobotnie przedpołudnie, na Mszy św. w Grąblinie, ks. Zbigniew Borkowski MIC zwrócił uwagę na potrzebę miłosierdzia i przebaczenia w życiu rodzinnym.


Na popołudniowym spotkaniu uczestnicy obejrzeli najpierw prezentację ks. Tomasza Sekulskiego MIC ukazującą bogactwo tematu miłosierdzia Bożego w sztuce sakralnej i wyjaśniającą symbolikę logo Roku Miłosierdzia. „Uczynki miłosierdzia wobec chorych i umierających”, to kolejna prezentacja wieloletniego dyrektora warszawskiego hospicjum, ks. Andrzeja Dziedziula MIC. Ksiądz Andrzej podzielił się swoim doświadczeniem w jaki sposób opiekować się osobami chorymi i umierającymi w naszych rodzinach: jakie są ich oczekiwania i jakich błędów powinniśmy unikać.


Wielu uczestników spotkania mariańskich rodziców i przyjaciół podkreślało bardzo rodzinną atmosferę tego wydarzenia. Nie ukrywano także znaczenia przepięknej słonecznej pogody pozwalającej docenić uroki licheńskiego Sanktuarium.