Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Terminarz

 

Dni otwarte w klasztorze w Licheniu w dniach 27-29 kwietnia 2018 roku
 


 

Zapraszamy do naszego klasztoru tych, którzy pragną rozeznać swoje powołanie oraz tych, którzy chcą duchowo spędzić weekend i z bliska przyjrzeć się jak wygląda życie i praca marianów w sanktuarium licheńskim.

Zapraszamy chłopaków ze szkół ponadgimnazjalnych i starszych.

Zapisy i informacje: ks. Rafał Krauze MIC,   
ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń Stary.
e-mail: duszpasterz@marianie.pl
tel.  503 079 511


 

Dni otwarte w klasztorze w Grudziądzu w dniach 4-6 maja

 

Zapraszamy chłopaków, którzy pragną rozeznać swoje powołanie i z bliska przyjrzeć się jak wygląda życie i praca marianów w Grudziądzu przy parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zapisy i informacje: ks. Przemysław Męch MIC,

ul. Mickiewicza 43, 86-300 Grudziądz

e-mail:  mench@wp.pl

kom. 731475148.

 

 

 

 "NieWIDZIALNY" - spotkanie młodzieży na Mariankach w dniach 18-20 maja

 

 

Czym są „Marianki”? Są to odbywające się raz do roku spotkania młodzieży z parafii prowadzone przez mariańskich duszpasterzy i Mariańską Wspólnotę Młodych. Tradycyjnym miejscem organizacji „Marianek” jest podwarszawska Góra Kalwaria, gdyż to właśnie tutaj  znajduje się grób założyciela Zgromadzenia Księży Marianów – bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Nasze spotkania odbywają się zazwyczaj w pierwszy weekend po 18 maja, czyli w tydzień po rocznicy urodzin Ojca Założyciela.

Marianki są religijnym festiwalem młodzieży. Organizujemy je po to, by ułatwić młodym ludziom odnalezienie samych siebie poprzez bliższy kontakt z Bogiem. Razem spędzany czas wypełniają koncerty, wspólne śpiewanie, przedstawienia teatralne, aktywacje oraz katechezy. Co roku dajemy uczestnikom możliwość skorzystania ze spowiedzi, medytacji, adoracji. Oczywiście, bardzo ważną częścią Marianek jest uczestnictwo we wspólnej Eucharystii.

 Będąc na miejscu nie będziesz miał większych kłopotów, żeby do nas trafić. Marianki, to również nazwa dzielnicy Góry Kalwarii. Więcej szczegółów na temat corocznych spotkań znajdziesz na stronie internetowej: www.marianki.marianie.pl

 

Olimpiada Mariańska w Skórcu w dniach 25-27 czerwca

Każdego roku, tuż po zakończeniu zajęć szkolnych, organizujemy zawody sportowe zwane Olimpiadą Mariańską. W imprezie uczestniczy młodzież męska z parafii prowadzonych przez marianów. Przez trzy dni młodzi rywalizują w dyscyplinach biegowych i rozgrywkach piłki nożnej, piłki siatkowej oraz unihokeja.  Więcej szczegółów na temat corocznych spotkań znajdziesz na stronie internetowej: http://mlodzimarianie.pl/olimpiada

 

Rekolekcje o rozeznaniu powołania w Licheniu w dniach 29 czerwca - 2 lipca

 

 Foto:fotopolska.eu

Rekolekcje o rozeznaniu powołania, to już stała propozycja naszego Duszpasterstwa na miesiąc czerwiec. To właśnie wtedy wielu młodych ludzi staje przed życiowymi decyzjami: wyboru szkoły, studiów, pracy. Szczególnym pytaniem jednak jest to: „jaką drogę powołania przewidział dla mnie Bóg?”

 Zapraszamy chłopaków ze szkół ponadgimnazjalnych i starszych.

Zapisy i informacje: ks. Rafał Krauze MIC,   
ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń Stary.
e-mail: duszpasterz@marianie.pl
tel.  503 079 511