Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Turniej Ministrantów Licheń 2015

XXII Turniej Ministrantów już za nami! W dniach 6-8 listopada do Lichenia dotarło ponad 200 ministrantów z 12 mariańskich parafii. Rywalizowali w dyscyplinach wiedzowych i sprawnościowych. Turniej rozpoczęła wieczorna Msza święta. Była także okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. Wieczorem, na początku zmagań, każda grupa miała za zadanie przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację na temat „Życie konsekrowane”. Po modlitwie i śniadaniu, w sobotni poranek rywalizowano w części dotyczącej wiedzy. Ministranci musieli odpowiadać na pytania typu: „Do jakiego zakonu należy Papież Franciszek?” , „Z jakim zakonem był związany św. Dominik Savio, patron ministrantów?”, „Który zakon znany jest z opieki nad chorymi?” itp. Ponadto musieli wykazać się szczegółową znajomością celebracji każdego dnia Triduum Paschalnego.
Po tych zmaganiach wszyscy udali się do Bazyliki na główną, południową Mszę świętą w licheńskim Sanktuarium. Dla wielu uczestników był to moment najbardziej zapadający w pamięć. Nie brakowało także zdumienia na twarzach pielgrzymów. Niezbyt często bowiem zdarza się widok ponad 200 młodych chłopców służących przy ołtarzu.


 


 

 

Sobotnie popołudnie minęło pod znakiem dyscyplin sprawnościowych, w tym rajdu po licheńskim Sanktuarium, podczas którego trzeba było odnaleźć wskazane miejsca i wykonać różne ciekawe zadania.


 

Niedzielne przedpołudnie to czas Mszę św., podsumowanie zmagań oraz rozdanie nagród. Od strony duchowej, tegorocznemu turniejowi towarzyszył temat rozeznawania powołania. Położono także akcent na modlitwę za prześladowanych chrześcijan oraz na umacnianiu się w odważnym wyznawaniu swej wiary w codzienności, szczególnie wśród kolegów w szkole.

 

A oto wyniki XXII Turnieju Ministrantów:
Tabela końcowa:


1 miejsce: Licheń


2 miejsce: Warszawa Stegny


3 miejsce: Rdzawka


Goźlin


Góra Kalwaria


Grudziądz


Korzystno


Lublin


Puszcza Mariańska


Rzepiska


Warszawa Marymont


Warszawa Wileńska


Mariańscy bracia klerycy z seminarium w Lublinie