Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Turniej Ministrantów Licheń 2016

Już po raz XXIII w Sanktuarium w Licheniu odbył się Mariański Turniej Ministrantów. W dniach 11-13 listopada spotkało się prawie 200 ministrantów z 12 mariańskich parafii. Turniej rozpoczął się liturgią pokutną i Mszą św. w bazylice.

 

Piątkowy wieczór to przegląd prezentacji na temat „Św. Stanisław Papczyński – dlaczego święty?”. W sobotę rano uczestnicy rywalizowali w turnieju wiedzy o chrzcie. Wcześniej bowiem mieli oni za zadanie zaznajomić się z nauką katechizmu na temat chrztu oraz znać obrzęd udzielania tego sakramentu. Po południu odbywały się konkurencje sprawnościowe i tradycyjny rajd po sanktuarium, gdzie uczestnicy mieli za zadanie znaleźć określone punkty w sanktuarium i wykonać inne ciekawe zadania.

 

Sobotni wieczór upłynął na spotkaniu ewangelizacyjnym poprowadzonym przez Mariańską Wspólnotę Młodych. Był to czas na zadanie sobie pytania „Jakie znaczenie ma dla mnie chrzest?”. Pomagały w tym scenki teatralne, świadectwa, katecheza, śpiew i wspólna modlitwa o odkrycie mocy tego sakramentu.

 

W niedzielę, ostatni dzień turnieju, centralnym wydarzeniem była Msza św. o godz. 10. Ogromne wrażenie na wiernych zrobiła długa procesja na wejście z 200 ministrantami na czele i piękna oprawa liturgiczna. Po Mszy św. przyszedł czas na ogłoszenie końcowej klasyfikacji. Zwyciężyli chłopcy z parafii Warszawa Stegny, drugie miejsce przypadło Grudziądzowi, a trzecie Warszawie Marymont. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logiem turnieju i mottem „Kto chce być wielki, niech uczy się służyć”.

 

Zakopane:

 

Warszawa Praga:

 

Rzepiska:

 

Rdzawka:

 

Lublin:

 

Goźlin:

 

Licheń:

 

III miejsce: Warszawa Marymont

 

II miejsce: Grudziądz

 

I miejsce: Warszawa Stegny